BU ARMAYI YERE DÜŞÜRMEYECEĞİZ


BATTAL VE ONUR KINTAŞ RÖPORTAJI


Takımlarımızın kamplarından son gelişmeleri sizlere aktarmaya ve röportajlarımız ile futbolcuları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün iki konuğumuz var Karşıyaka'nın tecrübeli oyuncuları Battal Demirbilek ve Onur Kıntaş ;

Maddi manevi çok zor bi dönem geçiriyorsunuz. Kampta moraller nasıl? 

Evet maddi ve manevi yönden sıkıntılı bir dönemdeyiz ve bu sıkıntıları uzun zamandır yaşıyoruz. 
Zaman zaman içinde  bulunduğumuz durum bizi zorlasa da çalışmalarımızı  en iyi, en verimli şekilde yapmaya gayret ediyoruz.. 
Kampta  çalışma  ortamımız çok  güzel.  Kamp boyunca moralimizi  en üst düzeyde tutup 2. yarıya iyi başlamak  istiyoruz.

Alnınızın teriyle kazandığınız puanların silinmesi sizi nasıl etkiliyor?

Puan  silme cezaları takımı ister istemez etkiliyor  tabiiki  , biz futbolcular olarak sahada işimizi en iyi şekilde  yapmaya çalışıyoruz.  
Cezalar  bizim dışımızda  gelişen  Kulübü  yönetenlerin  düşünmesi  gereken saha dışı  durumlar.  Cezalara  takılı  kalmak istemiyoruz. 


Karşıyaka çok büyük bir camia. Belki de ilk defa bu kadar sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Bu durum üzerinizde baskı yaratıyor mu?

Evet Karşıyaka  çok  büyük bir camia kulüp  olarak çok  zor  bi dönemden  geçiyoruz  biz futbolcular olarak bu armayı  yere düşürmemek  için  elimizden geleni yapiyoruz. 
Bu  üzerimizde  baskı  yaratmıyor daha çok  bu camiayı   en zor zamanlarda temsil ettiğimiz  için  motive oluyoruz.  
Çünkü  biliyoruz ki bizim sahada alacağımız  iyi sonuçlar bir nebze olsun Karşıyakalıları  sevindiriyor ve umut ışığı yaratıyor.   
Kulübümüzün  Eyvallah  bulunduğu bu sıkıntılı  dönem  elbet son bulacaktır ve hak ettiği  yerlere en kısa  zamanda Karşıyaka  yeniden yükselecektir. 

Özellikle hücum hattında bazı oyuncuları kaybettiniz? Özellikle Battal sana soruyorum bunu oynadığın mevkide bi değişiklik olacak mı Halim hoca senden bu tarz bişey istedi mi?

Evet Can  Erdem  ve Ali  Say  gibi önemli oyuncularımızı kaybettik. 
Onların yokluğunu hissedeceğiz , ama onların yerine oynayacak arkadaşlarımız da ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceklerdir. 
Ben  zaten değişik mevkilerde oynadım daha önce yani.  
Hücumun  her bölgesinde oynadım ama bunun kararını hocamız verecek nerde görev verirse ben orda elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.

İlk yarıda üzücü bi sakatlık yaşadın ve son hafta Kırklarelispor maçında başarılı bir performansla geri döndün. Tamamen atlattın mı yoksa kamp temposunda bunun sıkıntısını hissediyor musun? (Onur'a) 

İlk yari da maalesef  Pendikspor  maçında  şanssız  bi sakatlık  yaşadım.  
Benim için zor ve sıkıntılı  bir dönem  oldu çok  üzüldüğümü  söyleyebilirim.  
Özellikle  takımım bu durumdayken oynayamamak,  katkı  sağlayamamak beni daha çok  üzdü.  
8 haftalık bir aradan sonra Kırklarelispor  maçıyla  tekrar döndüm  çok  şükür  sakatlığımı tamamen atlattım  ve şuan gayet iyi durumdayım.  
2.yarı da  görev  aldığım  sürece  elimden geleni fazlasıyla  yapıp  takımıma  katkı  sağlamak  istiyorum bu yüzden de kamp boyunca çok  sıkı çalışıyorum.

Karşıyaka taraftarı puan cezasını engelleyerek 9 puanın silinmesini engelledi. Taraftar için ne söylemek istersiniz?

Karşıyaka taraftarı, kulübüne en bağlı hatta bağımlı taraftardır. 
Takımı için yapamayacakları şey yoktur bunu 9 puanımızı kurtararak bir kez daha gösterdiler. 
Biz sahada ne kadar mücadele ediyorsak onlarda tribünde o kadar mücadele ediyorlar bizimle birlikte her zaman her yerdeler bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadılar.
Bazen bize kızsalar da sinirlenselerde biz biliyoruz ki her zaman bizim yanımızdalar.. 
Biz ne söylersek söyleyelim Karşıyaka Taraftarlarını anlatmaya kelimeler yetmez..

Ligin ikinci yarısı için taraftarda karamsar bir tablo seziyorum onlara buradan vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Ligin ikinci yarısında çook zorlu, çook çekişmeli maçlar bizi bekliyor olacak. 
Onlara her zamankinden daha çok ihtiyacımız olacak. 
Karşıyaka taraftarlarıyla var olan bir kulüp İzmir'e gelen takımlarla maçtan önce konuştuğumuzda taraftar çok gelir mi diye soruyorlar onlara sadece gülümsüyoruz, bazen maç içinde bile  ''Ya şu taraftarın önünde oynamak bile farklı , ne olursa olsun Karşıyaka çok farklı bir camia'' diyenler  oluyor.  
Bizim onlardan istediğimiz tek şey  bize güvensinler BİZ BU ARMAYI YERE DÜŞÜRMEDİK DÜŞÜRMEYECEĞİZ sonuna kadar mücadelemizi sürdürüceğiz...


Hazırlayan : Bulut TUKSAL

Yorumlar

Daha yeni Daha eski