RÖPORTAJ | AYKUT ULUÇ


Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Kendini okuyucularımıza kısaca tanıtır mısın? Kimdir Aykut Uluç ? 
Ben Aykut Uluç 25 yaşındayım Marmarisliyim. Futbola doğup büyüdüğüm şehir olan Marmaris'te başladım. 17 yaşımda Konyaspor'a transfer oldum ve 8 senedir profesyonel olarak futbol oynuyorum.


Geçen sezon 3.ligde Şampiyonluk yaşadınız ve şehirde büyük bir coşkuyla kutlandı.. Şampiyonluk nasıl bir duygu neler hissettin?
İlk şampiyonluğumu burada Afjet Afyonspor da yaşadım. Camia olarak, taraftarından yönetimine, hocasından futbolcu arkadaşlarıma hepimiz çok büyük emek verdik ve başarılı bir sezon sonunda hedeflediğimiz yerde açık ara farkla bitirdik. Tarif edilmez duygular yaşadık. Çok mutlu ve güzel bir sezondu bizim için.

Şampiyonluk sonrası takım olarak umreye gittiniz.. Kimin aklına geldi? Nasıldı kutsal topraklarda olmak? 
Sezon içinde bize verilen sözlerden biri şampiyon olursak tüm takım, aşçısı malzemecisi tüm emek veren herkesle umreye gitmekti. Çok şükür ki bunu başardık. Ailelerimizi de götürdük ve kutsal topraklar da olma hissini tattık. Bu hisler, inşallah gitmek isteyen tüm herkese nasip olur.
Ligin yeni takımı olmanıza rağmen adapte sorunu yaşamayıp, lige iyi başladınız. Bu durumu neye bağlıyorsun?
4) Bunun sebebi takım oyununu iyi oturtmak, çok güzel arkadaşlığımız, birbirine inanıp, birbirini iyi tanıyan ve iyi anlaşan insanların olduğu ekibin olması. Geçen seneden kalan ve bu sene gelen arkadaşlarımızın uyumu maçlara yansıyor. Dolayısıyla direkt adapte olabildik.
Her hafta üstüne koyarak giden bir Afjet Afyonspor görüyoruz. Kırmızı grubun zirvesinde inanılmaz bir çekişme var. Hatayspor, Menemen, Sivas Bld. ve siz.. Bu sezon için gerçekçi hedefiniz nedir?
Biz maç maç düşünüyoruz. İçerde dışarda her maça kazanmak için çıkıyoruz. Koca şehir kocaman bir aile olduk ve kendi içimizde camia olarak tabiki hedefimiz belli, yalnız bunu dillendirip rakipler için hedef takım olmak istemiyoruz. Her takımı yendiğimizde oluşacak sonucu hep birlikte göreceğiz.
Sezon başı kampında şanssız bir sakatlık yaşadın, tam form tuttum derken başka bir sakatlık daha yaşadın. Ama her seferinde hazır bir şekilde döndün ve katkı sağladın. Bu ekstra motivasyon için özel bir çaban oluyor mu sırrı nedir? 
Benim futbol hayatım da kırılma noktalarım da hep şanssız bir şekilde sakatlıklarım oluyor. Ama her zaman ne yaşarsam yaşayayım şükredip daha sağlam dönmek için çalışıyorum ve çabalıyorum. Allah çalışanın emek verenin yardımcısıdır buna inanıyorum.
Ziraat Türkiye Kupasında A.Gücü'ne karşı klâs goller atıp, takımının üst tura çıkmasında büyük bir pay sahibi olmuştun. Daha sonra ise İstanbulspor'a şanssız bir şekilde elendiniz. Bu sezon için kupa performansınız için neler söylemek istersin?

Tabi kupa maçlarında alt lig ekibi olarak gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyorduk. Ankaragücü gibi köklü ve büyük bir camiayı eledik, goller bana nasip oldu. İstanbulspor maçında son dk verilen haksız bir penaltı ile maç uzatmaya gitti ve elendik. Oynadığımız iki camia da TFF 1. Lig takımıydı ve neler yapabileceğimizi gördük. Gönül isterdi ki turu geçip büyük takımları şehrimize getirmek ve seyircimize bu heyecanı yaşatmak. Nasip olmadı. Tabiki lig bizim için en önemli olanı.

Aykut Uluç'un ilerisi için hedefleri nelerdir? Oyun stilini hangi futbolcuya benzetiyor? Örnek aldığın idolüm diyebileceğin biri var mı?
Afyon da çok mutluyum. Sezonluk hedefler koyuyorum. Ki ilerisini daha net görebileyim. Allah sağlık verdikçe elimden geleni yapıp uzun seneler profesyonel olarak hep başarılı olmak istiyorum. Ben kendi öz eleştirimde çok teknik bir kanat oyuncusu değilim. Daha çok koşan, koşu gösteren, forveti ikileyen bir yapım var. Bu yüzden Dirk Kuyt'ı çok beğeniyorum. O da bu saydığım özelliklerde o tarz bir oyuncu.
Alt Ligler de oynamanın zorlukları nelerdir? 
Emin olun üst lig de futbol oynamak, alt lig de futbol oynamaktan daha kolay. Ama işte o yukarıyı yakalamak zor. Alt ligler de öyle sorunlu, sıkıntılı kulüpler var ki. Bu sorunları aşan ve takım olabilen kulüpler başarılı olabiliyor. Buna örnek olarak planlı ve doğru hamlelerle yönetilen takımımı söyleyebilirim.
Gelelim stadyumda evlilik teklifine☺️ Nasıl oldu senden dinleyelim ?

Beni tanıyan arkadaş çevrem bilir ki benim heyecanlı bir yapım var. Yani böyle sürpriz yapmayı ve sevdiklerimi mutlu etmeyi çok severim. Duyguya da bu sürprizi, emek verdiğim işim ile yapmak istedim. Çok güzel bir organizasyon oldu ve ısınmaya çıkarken pankart ile çıktık. O da tabi ki şok oldu ve çok mutlu oldu. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir anı. Camiamız, takım arkadaşlarım sağolsunlar aile gibi yaklaşıp bu heyecanımıza destek verdiler.
www.tribunajans.com ve bizim 2.lig platformumuz olan @2_ligajans hakkında düşüncelerin nelerdir. Bu hesaplarda daha başka neleri görmek istersin?
Artık günümüzde sosyal medya her şey demek. Sizlerin aracılığı ile bu platformdan alt lig haberlerini görüp takip ediyoruz ve bilgi ediniyoruz. Bizlere böyle destek verdiğiniz için size ayrıca teşekkür ederim.

Okuyucularımıza ve Afyonspor taraftarlarına söylemek istediğin bir şeyler var mı?
Dediğim gibi koca şehir tam bir aile olduk. Küfürsüz, misafirperver ve takımına sahip çıkan bir taraftar psikolojisi oluştu. Dolayısıyla taraftarımız içerde dışarda bizim en büyük gücümüz. Bize her yerde sahip çıkıyorlar ve destekliyorlar. Onlar bize inanmaya devam etsinler, biz futbolcular olarak elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Herkese çok selam ve sevgiler.#bualemdekimseyeafyok

Yorumlar

Daha yeni Daha eski