NAZİLLİ BELEDİYESPOR 1-1 K.A. SELÇUKSPOR


  Ligin 6. Haftasında orta sıralarda bulunan iki takım karşı karşıya geldi. Ligdeki ve kupadaki mağlubiyetlerden sonra bu kötü gidişata dur demek isteyen Nazilli Belediyespor maça diğer maçlara göre daha hızlı ve istekli başladı. Maçın ilk dakikalarında pozisyonlara giren ev sahibi golü bulamadı. Golü bulamayınca Selçukspor kendinden daha emin şekilde oynamaya başladı ve pozisyonlara girmeye başladı. Maçın 16. dakikasında konuk ekip orta sahanın yakınlarında bir serbest vuruş kazandı. Bu serbest vuruşta kalabalık ceza sahasından birine çarptı ve kalecinin kontrol etmesini zorlaştırdı. Kaleci Evren topu çizgide tutmasına rağmen orta hakem yan hakemin ikazını dinledi ve gol kararını verdi. Bu kararın ardından hemen kontra atakla bir gol daha arayan Selçuksporu görünce acaba Altay maçı gibi mi olur diye düşünmedim değil. İlk yarının sonlarına doğru baskısını arttıran Nazilli Belediyespor golün geleceğini haber vermişti. Aradığı golü 61. dakikada performansı eleştirilen forvet Tayfur Emre Yılmazdan geldi. Fatih Akyel golden sonra Berkay Öztuvanı çıkarıp Abdülkadir Kaplanı oyuna alarak 4-4-2 ye döndü. Bence Berkay yerine yorulan Turgay Gölbaşı çıkması gerekiyordu. Nazilli Belediyespor diğer değişiklik haklarını da kullanınca maçın sonlarına doğru adeta 5-0-5 gibi oynamaya başladı. Böyle olunca iki kalede de net pozisyonlar oluştu ama iki takım da bu fırsatları değerlendiremeyince birer puana razı oldu.
  Nazilli Belediyesporla ilgili birkaç şey daha söylemek istiyorum. Takım daha önceki haftalara göre daha istekli ve cesur oynadı. Bu şekilde devam ederse iyi yolda olduğunu düşünüyorum. Duran topları da Hakan Turanın kullanmasını daha iyi olacağını düşünüyorum. Nazilli Belediyesporda Tuna Üzümcü ve Fatih Üge maalesef bende hayal kırıklığı yarattı. İkisinden de çok daha iyi performans bekliyordum.

Dikkat Çeken Oyuncular

Hakan Turan: Nazilli Belediyespor orta sahasında tam bir maestro gibi oynadı. Topu ileri taşımada Berkayla birlikte çok başarılıydılar. Duran toplarda geride kalan orta saha hızıyla da bu hücumları kesti. Hakan Turan bu takımda mutlaka oynaması gereken oyuncudur ki iyi oynarsa maçları daha rahat kazanazilir Nazilli Belediyespor.

Tayfur Emre Yılmaz: Sezon başından beri eleştirilen forvet bu maçta güzel bir gol attı. Özellikle ikinci yarıda daha istekli oynadı. Taraftarın istediği presi defansa gelerek yaptı. Bu maçta diğer maçlara göre daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü orta saha ona yakın oynadı. O da gerekli yardımları ve ikramları yaparak takıma yardımda bulundu. Böylece göze daha hoş gelen bir futbol izledik.


Ali Yaşar: Selçuksporun sağ kanadında oynayan futbolcu zaman zaman hızıyla Nazilli Belediyespora zor anlar yaşattı. Duran topları da etkili kullanan oyuncu benden geçer not aldı. 

Yorumlar

Daha yeni Daha eski