KARŞIYAKA A.Ş Mİ OLACAK?Geçen hafta içinde Karşıyaka taraftarlarının başlatmış olduğu kampanya büyük ilgi görmüş ve Karşıyaka taraftarı ne kadar büyük bir camia olduğunu dosta düşmana göstermişti. Toplanan paralarla olası 9 puan silme cezasından taraftar çekti aldı Karşıyaka'yı ve biz daha ölmedik dedi güzel semtin sevdalıları..
Buraya kadar her şey kulağa hoş geliyor ama realist olmak da fayda var. Büyük bir taraftar hikayesi yazıldı. Bunu kabul etmemek mümkün değil ama taşıma suyla değirmen dönmez demiş atalarımız. Karşıyaka kulislerinde uzun zamandır konuşulan şirketleşme fısıltıları artık yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Hatta 15 Kasım'da Mali Genel Kurulda bu olay oylamaya sunulacak.
Başkan Altuğ, yaptığı açıklamalarda şirketleşmenin artık tek çare olduğunu ve bu konuda görüşmelerin yapıldığını söyledi. Bunlar başkanın açıklayabildiği kadarı tabi. Ama kulislerde konuşulan aslında görüşmelerin başladığı değil, sonuçlandığı yönünde. Hatta bir iddia daha var ki geçen hafta içinde göreve getirilen teknik direktör Halim Okta'nın bahsi geçen fon şirketi yetkililerinin isteği üzerine getirildiği. ( Eğer bu iddia doğruysa yapılan uygulama çok yanlış.)
Sosyal medyada bir çok Karşıyakalı şirketleşmeye karşı çıkıyor. Karşıyaka satılamaz diye isyan ediyorlar ama Karşıyaka satılmıyor zaten bu algı da çok yanlış. Yıllardır isyan ettiğimiz amatörce yönetilen ve hiçbir sorumluluğu olmadığı için istifa edip giden Karşıyaka'yı babasının çiftliği gibi kullanan yönetici portresinden kurtulmak anlamına geliyor bu şirketleşme. Yetki verdiğimiz insanları sorumlu tutmak anlamına geliyor. Yıllardır yetkiyi alıp sorumluluk deyince sıvışan insanlardan kurtulmak anlamına geliyor. Karşıyaka'nın parasını har vurup harman savuran insanlar yerine, kendi parasını savunur gibi savunan profesyonellere emanet etmek anlamına geliyor. Karşıyaka üzerinden asalak gibi geçinenleri yok etmek, Karşıyaka'nın sırtındaki kamburu kaldırmak anlamına geliyor.

Sezon başında 6 puan silindi, olası 9 puanı da taraftarın çabası kurtardı. Ama daha bitmedi ki. Daha çok borç var, daha Necati Ateşlerin, Engin Baytarların dosyaları gelecek. Daha mevcut futbolcuların paraları ödenecek. Burada bir parantez açmak istiyorum. Oynayan futbolcular fedakarlık yapıyorlar paralarını geç alıyorlar hatta peşinatlarını alamıyorlar falan. Parasını isteyen futbolcuları vatan hainin ilan ediyoruz. Ama bu insanlar da aile geçindirecek, bir yaşam sürecekler ve para kazanmak için önlerinde maksimum 13,14 yılları var. Bunu da unutmayalım.
Şimdi tüm bunların ışığında yönetimin şirketleşme hamlesini ne kadar doğru bulsam da izlenen yol ve yöntemi doğru bulmuyorum. Koskoca Karşıyaka camiası geleceğiyle ilgili çok önemli bir karar aşamasında ve başkan şirket yetkilileri şirketin ismini gizli tutmak istiyor gibi akla mantığa uymayacak şaka gibi bir açıklama yapıyor. Şeffaf olmak zorundasın sayın başkan. Bakkal dükkanına ortak almıyorsun. Ayrıca henüz şirketleşme onayını almadan şirket ortaklarıyla futbol takımını bir yemekte toplaman da abesle iştigal olmuş. Bu hassas dönemde sen doğru işler yapacaksın ki, yapmak istediğin doğru işler yanlış algılanmasın..

Bulut TUKSAL

Yorumlar

Daha yeni Daha eski