BALIKESİRSPOR - ADANADEMİRSPOR MAÇ YAZISIDEMİR SERT OLMALI


Balıkesir'de 90 dakika Demirspor adına nefis bir golle moralli ve sanki tempolu gidecekmiş gibi başlasa da... Geri kalan kısım hiç de öyle devam etmedi. Demir tam anlamıyla özellikle de yabancı oyuncu seçimleriyle kayda değer atletizmde bir kadro kurmuş.Hatta bu atletizmi öylesine abartmış ki... Sanki oyuncuların seçmeli dalı futbol olmuş gibi bir intibah yarattı bende.Ciddi söylüyorum bu yabancıların futbol hayatlarında an itibarıyla inanılmaz videoluk sahneleri VAR MIDIR?

Bence fazlasıyla VARDIR ama...
Muhtemelen kesintisiz 90 dk'lık performansları hiç de öyle izlenim vermiyor da olabilir.
Sadece Lalawele'yi pazar akşamı rakipleri Balıkesirspor'dan tanıyorum gerisi ile ilgili seyretmemin dışında hiç bilgim yok.
Ancak sahada gördüğüm Demir'in rakibine verdiği izin, kabul ve temazsız savunmanın ardından savunma pozisyonunda olmalarına rağmen kendi yarı alanlarında bıraktıkları alan.
Hiç hayra alamet değil bu görsel.Zaten deplasmanda buldukları 2 golün galibiyete yetmemesi büyük ölçüde bu yüzden.
Bildiğimiz faulü bile yapma konusunda sıkıntılılar çünkü rakiplerine yaptıkları faullerin büyük bölümü bodozlama göstere göster yapılan işler.
Maçı hemen başında topu dolayısıyla oyunu Balıkesirspor'a buyur al demeleri de çok enteresandı.
Nasıl başladılarsa öyle bitirdiklerini söylemekte fayda var.
Bence karşılama işini çok abartmış Giray hoca hem de çok.
Amaçları bu sezon ne diye düşünüyorum da?
Takımın adı A.Demir olunca ve transfer konusunda bu aktiflik bu trafikte bir takım için oyun planı ve tercihi bu şekilde kesinlikle olmamalı.
Giray hocaya ya böylesi kolay gelmiş. 
Ya da oyuncuların bu oyuna yatkın olduğunu düşünüyor olmalı.
Balıkesirspor'lu oyunculara soracak olsanız son 2, 3 sezonun rakipleri anlamında en rahatsız edilmedikleri 90 dk. olarak tanımlayabilirler.
Nizamettin ve Cüneyt Köz'e gerçekten de sormak lazım.
O kadar rahat aldılar, verdiler, döndüler ki...Sadece orta merkezde mi?Hayır.İki kanatda da durum farklı değildi Boztepe ve Burak Çalık yol geçen hanı yaptılar iki koridoru. Hatta Erhan ile Adil'in yani sağ ile sol bekin yer değiştirmeleri bile bu duruma engel olmuş gibi gelmedi.Geçen sezon özellikle de arka taraftan ön tarafa oyun kurma topu oyunu sokma konusunda sorunlu Balıkesirspor'un hem de 3 stoper oyunculu kurulumu ile bu kadar large oyun kurmaları bence Bal Kes'den çok Demir üzerinden değerlendirilmeli.
Evet Balıkesirspor sahada bence iyi göründü.
A.Demir ise alması gereken oldukça mesafe olduğu izlenimi verdi.Savaş Yılmaz'ın hemen maçın başında Balıkesirspor ağlarına yolladığı füze haftanın belki de en güzel golü olmaya aday.Bir de sahanın en kötüsü de yine Demir'den Adil'di dersem yanlış olmaz.M.Boztepe ters kanat Burak ile lige iyi başladı.Nizamettin istekli Okan çalışkan Abdülkadir nedense durgundu.
Balıkesirspor'un fena durmayan görseli de gelecek hafta 
Demir'in yanlışlarından mı?

Kendi doğrularından mı? Erzurum deplasmanında biraz daha anlaşılabilir olacaktır.
Ufuk DÜNDAR

Yorumlar

Daha yeni Daha eski