ONUR KINTAŞ RÖPORTAJI


ONUR KINTAŞ


Kendini kısaca tanıtır mısın? Futbolla ilk tanısman nasıl oldu ?

Ben Onur Kıntaş 01.01.1992 Muğla doğumluyum.180 cm boyunda ve 70 kiloyum. Futbolla ilk tanışmam çok küçük yaşlara dayanıyor kendimi bildim bileli futbola büyük bir ilgim oldu. Sokaklarda mahalle aralarında okulda kısacası her yerde top oynardım. Küçük yaşıma rağmen futbol oynamak için sabah evden çıkar akşam hava kararınca eve gelirdim bu yüzden annemden çok azar yemişliğim vardır J  Bir gün bi arkadaşımın babası bende ki bu ilgiyi fark edip  beni Marmarisspor’un altyapısına yazdırdı ve daha ilk antremanımda hocaların dikkatini çekmeyi başardım  2-3 gün sonra beni en küçük yarışmacı takıma aldılar ve futbol yaşantım bu şekilde başlamış oldu daha sonrası zaten bu zamana kadar uzanan uzun ve yorucu bir süreç.

Karşıyaka’nın gençleri diye bir beste var. Genç ve özkaynaktan oluşan Karşıyaka kadrosuna bu beste çok yakıştı Karşıyaka senin için ne ifade ediyor?

Karşıyaka bizim için gerçekten çok önemli .Türkiye’nin en köklü mazisi şan şerefle dolu olan en büyük kulüplerinden biri. Karşıyaka spor kulübünün kökleri milli mücadele yıllarına dayanıyor kulübümüzün kurucuları milli mücadelede vatan savunmasında yer almış isimler bu yüzden bizzat Atatürk tarafından armasından Türk Bayrağı taşıma onurunu elde etmiş tek kulüp. O yüzden Karşıyaka bizim kutsalımız ve armaya çok değer veriyoruz. Karşıyaka’nın kuruluş zamanlarından gelen boyun eğmeyen dik duran bir yapısı var bu yüzden bu beste Karşıyaka’yla özdeşleşmiş benimde en çok sevdiğim bestedir her duyduğumda söylediğimde tüylerim diken diken olur. Geçtiğimiz sezona gelcek olursak bu bestenin bize çok yakışmasının nedeni genellikle kulübün  altyapısından çıkan kulübün değerlerini ve formanın ağırlığını bilen futbolculardan kurulu olmasıydı.

Genç bir ekipsiniz. Realist olmak gerekirse geçtiğimiz sezon beklentilerin üzerinde bir sezon geçirdiniz  ama son haftalarda Play-off u kaçırdınız baskıyı mı kaldıramadınız neydi Play-off da olmama sebebiniz ?

Genç ve kaliteli bir ekibiz altyapıda uzun süre birlikte oynamış, birbirini iyi tanıyan arkadaşlık anlamında da çok iyi ilişkileri olan bir takımız ayrıca uzun yıllar üst liglerde oynamış,  kaliteli futbolculara da sahibiz bu yüzden beklentilerin üzerinde bir sezon geçirdiğimizi düşünmüyorum. Belki dışarıda ki insanlar takımı fazla tanımadıkları için böyle düşünüyor olabilir ama bence en azından play-off oynamamız gereken bir sezondu. Neden play-off oynamadığımıza gelince sezon boyunca maddi manevi bir çok sıkıntı yaşadık bunların payı olabilir ama bence en önemli sebebi Soner Hoca’nın ayrılmasıydı. Sezon sonuna kadar Soner Hoca’yla birlikte olsaydık güle oynaya play-offa kalırdık diye düşünüyorum .Atilla hocanın gelişiyle tekrar çıkışa geçtik ama dışarda aldığımız sonuçlar maalesef bizi play-off un dışına itti. Tabi bunda Kastamonuspor’un 2.yarıdaki inanılmaz çıkısıda etkili oldu, onlar bu kadar iyi sonuçlar almasaydı yine playoff oynayabilirdik.

Kendine örnek aldığın idolüm diyebilcegin bir oyuncu var mı ?

Beğendiğim birçok futbolcu var  ama idolüm diyebileceğim biri olmadı.

Ülkemizde yeterli sayıda ve kalitede sol bek yetişmediği yönünde bir kanı var buna katılıyor musun?

Evet. Türkiye’de maalesef böyle bir gerçek var, bunun sebebi belki sol ayaklı futbolcu eksikliğinden veya  bek oynamanın zorluğundan olabilir çünkü günümüz futbolunda bekler hem ileride hem geride iyi olmak zorunda Ergün Pembe ve Hakan Ünsal’dan sonra Türkiye’de  yerli sol bek eksikliği çok fazla hissedildi. 

Çalıştığın teknik adamlar arasında sana en çok şey katan en etkilendiğin hoca kim oldu?

Bu zamana kadar birçok hocayla çalışma fırsatım oldu. Altyapıda oynarken üzerimde çok emekleri olan bana her zaman yardımcı olan Ülker Aksel, Murat Sır, Rıza Tuyuran hocalarımı unutamam. Profesyonel anlamda söylersem en etkilendiğim hoca Cihat Arslan’dı. Çok hırslı, disiplinli, istekli ve gençlerle ilgilenen eksik yanlarımızı söyleyen biriydi.

Karşıyaka taraftarına söylemek istediğin bir şey var mı ?

Karşıyaka denilince akla ilk gelen şeylerden biri Karşıyaka taraftarıdır. Gercekten çok ateşli çok önemli büyük bir taraftara sahibiz.bunun faydasını sezon boyunca gördük. Bize hep itici güç oldular son haftalarda özellikle içerde inanılmaz maçlar oynadık. Onlardan bu sezonda bizi desteklemelerini her zaman ki gibi yanımızda olmalarını bekliyorum inşallah taraftarımızla birlikte özlediğimiz hasretini kurduğumuz eski güzel günlere geri döneceğiz.

Sana bazı kısa sorular soracağız. Aklına ilk geleni söylemeni istiyoruz;

Karşıyaka ve izmir denince aklına gelen ilk 3 şey nedir?

Mustafa Kemal Atatürk, Medeniyet ve huzur diyebilirim

En iyi futbolcu ?

Ben messiciyim 

En sevdiğin yemek ?

Somon 

En sevdiğin komedyen ?

Tabi ki kemal sunal

En çok kullandığın sosyal medya ?

İnstagram 

En beğendiğin lig ?

La liga

Bu güzel röportaj için sana teşekkür ederiz. Başarılarının devamını dileriz.


Bende size bana bu imkanı verdiğiniz için ve özellikle alt liglere verdiğiniz değer ve emek için teşekkür ederim. Gerçekten zor bir iş yapıyorsunuz.
                                                                                                                      Röportaj: Bulut TUKSAL

                                                                                                                

Yorumlar

Daha yeni Daha eski