ONUR GARİP

Onur Garip 

Geçtiğimiz sezon Zonguldak Kömür karşısında aldığı mucizevi galibiyetle ligde kalmayı başaran Fethiyespor; bu sezon yaptığı flaş transferlerle adından epey söz ettireceğe benziyor.
Onur Garip, bu ligin en beğendiğim golcüleri arasında yer alıyor. Birçok maçını canlı izleme imkanı da bulduğum Onur, özellikle son 3 yılı oldukça verimli geçirdi ve Spor Toto 2. Lig'in kalburüstü oyuncuları arasına adını yazdırmayı başardı. En golcü olduğu sezonu (2014-2015)  Kırklarelispor forması ile 26 maçta attığı 13 golle takımının lige tutunmasında büyük pay sahibi olmuştu. Son 2 yılı Kocaeli Birlikspor forması ile geçirdi. Maddi sıkıntılar ile boğuşan Kocaeli Birlikspor ile iyi bir sezon geçirdi ve 27 maçta 12 gol atarak takımının play-off oynamasında büyük katkısı vardı. Play-offlarda B.B Erzurumspor'a elendiler. 

Özellikleri:

Öncelikle takımı için tüm enerjisini ortaya koyar, tekmeye kafa sokan ender isimlerdendir. Bu bile taraftarın ona ilgisini arttıracaktır. İleri uçta, rakip stoperlerle iyi boğuşur. Güçlü, kuvvetli bir isim. Rakip stoperleri bayağı hırpalar. Topu ayağında iyi saklar ve oyunu rahatlatır. Statik oyuncu değildir, ileri uçta yer değiştirerek oynamayı sever. Eğer yanında hızlı açık oyuncular var ise onlara özel ara pasları vererek onları da oyuna sokar. Yani pasör özelliği de vardır. Rakip ceza alanı ve çevresinden etkili şutları var. Yakaladığı zaman tabelayı değiştirir. Her türlü gol atar, ceza sahası dışından da etkili şutlar atar. Değişik özelliklere sahip, böyle golcülere şuan özellikle alt liglerde fazla rastlayamıyoruz.
Geçen sezon kart konusunda çok sıkıntı çekti. Kariyerinin en hırçın sezonunu geçirdi. 9 sarı kart-4 kırmızı kart ile sezonu tamamladı. Bu durum aslında yenilgiyi kabullenmeyip, agresif olduğunu gösteriyor. Kocaeli Birlik'in 9 maçını kart cezası nedeniyle kaçırmasına rağmen 27 maçta/12 gol atmak ciddi başarı. 5 maçlık ve 3 maçlık cezalar aldı. Ama özellikle 1 tanesi tartışmaya açıktı. Hakemin düdüğünden sonra topa vurduğu gerekçesiyle çift sarıdan atıldı. Oyun akışkandı ve açıkçası bence de hakemin düdüğünü duymamıştı. Daha sonra hakem ile yaşadığı diyalog nedeniyle ağır ceza almıştı.
Fethiyespor adına nokta transfer diyebiliriz. Fethiyespor yönetimini kutlarım. 9 sezon sonra Onur tekrar Fethiye'de. Tabii o zamanlar gençti, şimdi en olgun döneminde. Taraftarlar Onur Garip'i izlediği ilk maçta bağrına basacaktır. Fethiyespor yaptığı transferlerle hedefinin zirve olduğunu gösterdi. Grup kuralarında çekilecek iyi bir kura ile beraber Fethiye zirveyi zorlar. Fethiyespor'a ve Onur Garip'e yeni sezonda başarılar dilerim.
                                                                                          
                                                                                             Hazırlayan: Sertaç BAĞATUR

Yorumlar

Daha yeni Daha eski