METİN UÇAR

METİN UÇAR


Futbola İlk Başlangıcı

7 Nisan 1991 doğumlu kaleci Ankara/Altındağ doğumlu. Gençlerbirliği altyapısında yetişen eldiven ilk profesyonel maçına Kastamonuspor’da çıktı. 2017-2018 sezonunda Niğde Belediyespor’da oynayacak olan Metin Uçar, Nazilli Belediyespor’da iki sezon geçirdi. İki sezonda istikrarlı bir görüntü çizdi. 50 lig maçı ve 7 kupa maçına çıktı.

Olumlu Özellikler

Karşı karşıyalarda vücudunu çok iyi kullanarak alanı iyi kapatıyor böylece takımını oyunda tutuyor. Yakından gelen topları da güçlü refleksi sayesinde savuşturuyor. Bir kaleciye göre ayağına son derece hakim, topu oyuna hem hızlı hem de isabetli şekilde sokuyor. Hatta bazı asistleri bile var. 

Olumsuz Özellikler

Boyunun biraz kısa olması nedeniyle bazı yan toplara çıkamayıp kalede kalıyor ve rakibe vuruş şansı tanıyor. Ayrıca uzaktan vuruşlarda zaman zaman başarılı olsa da genelde çaresiz kalıyor. Özellikle frikiklerde iyi yer tutamayınca topu sadece izlemekle yetiniyor

Özel Yorum

Genelde ortalamanın üzerinde maç çıkarır ama takımın iyi savunma yaptığı zamanlarda uzaktan gol yemesiyle bunları boşa çıkarabilir. Hem kendine yazık eder hem de takıma yazık eder. Bu sene Niğde Belediyespor’da iyi maçlar çıkarabilir ama üst lige çıkmak için çok üst düzey performans gösterip eksikliklerini kapatması lazım.

                                                                                                                       Hazırlayan: Koray AŞAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski