Responsive Ad Slot

Oyuncu Raporu

oyuncu raporu

U-21 AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Bu yaz belki bir büyük turnuva yok ancak alt yaş kategorilerindeki turnuvalarla futbol heyecanı hız kesmeden devam edecek 16-30 Haziran tarihlerinde Polonya'da gerçekleştirilecek turnuvaya kısa bir bakış...

16 Haziran 2017 Cuma

/ by Tribunajans


Bu yaz belki bir büyük turnuva yok ancak alt yaş kategorilerindeki turnuvalarla futbol heyecanı hız kesmeden devam edecek 16-30 Haziran tarihlerinde Polonya'da gerçekleştirilecek turnuvaya kısa bir bakış...


Turnuva tarihinde ilk kez üç grupla düzenlenecek turnuvada bundan önce 8 takım 4'er li iki gruba ayrılıp 1 ve 2. sıradaki takımlar yarı final maçlarının ardından finalde karşılaşıyordu.

Bu sene grubunu ilk iki sırada bitiren takımların yanında en iyi iki grup 2.si de çeyrek finalde mücadele edecek

A GRUBU

Turnuvanın açılış maçlarının oynanacağı grupta İngiltere,Ev sahibi Polonya,Slovakya ve son şampiyon İsveç mücadele edecek


İNGİLTERE

Eleme grubunu namağlup bitiren İngilizler yine umut vaad eden bir kadro ile burada olacaklar bu yaz U-17'de final oynayan U-20 Dünya kupasını kazanan İngiltere'nin bu çıkışı 21 yaş altında da sürecek gibi

Teknik direktörlüğünü 
Adrian Boothroyd'un yaptığı takıma kadro olarak bakacak olursak ; Alt yaş kategorilerinden alışık olduğumuzun dışında olgunlaşmış ve kulüp takımında forma giyen isimlerin olduğunu görüyoruz.

Özellikle Southampton'dan Ward-Prowse,Redmond,Targett Leicester City'li Gray ve bu yaz transfer döneminde Everton'a transfer olan Kaleci Pickford kulüp takımlarında bu sezon zaman zaman düzenli olarak forma giyen isimlerdi.

POLONYA

Ev sahibi olarak turnuvaya katılma hakkı kazanan Polonya son yıllarda oyuncu yetiştirme konusunda atılım yapan ülkelerden

Marcin Dorna'nın çalıştırdığı ekipte dikkat çeken isimler Fiorentina forması giyen Dragowski,Arsenal'li Bielik,Sampdoria'dan Linetty ve bu sezon başında premier lige transfer olan Kapustka.

Ev sahibi ülkeyle ilgili medyaya yansıyan bir haberi paylaşacak olursak Napoli forması giyen Milik ve Zielinski kulüpleri izin vermediği için bu turnuvada yer alamayacak.

SLOVAKYA

Eleme gruplarından milli takımımızın bulunduğu grupta yer alan ekibi Çek teknik adam Pavel Hapal çalıştırıyor.Bana göre eleme aşamasının en büyük sürprizine imza attılar,Hollanda'yı geçerek kupaya katılan Slovakya  genç yaş kategorilerinin ekol ülkesini iki maçta da yenerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Kadro olarak ele alacak olursak ; Manchester City altyapısından çıkan Albert Rusnak takımın en önemli ismi öte yandan ülkemizde Trabzonspor forması giyen Matus Bero ve M'Gladbach'da oynayan Benes takımın diğer önemli parçaları.


İSVEÇ


Turnuvaya şampiyon apoletiyle gelen ekip İspanya'yı geride bırakarak namağlup grup lideri olmuştu teknik direktörlüğünü Hakan Ericson'un yaptığı ekip geçen turnuvaya nazaran daha mütevazı bir takımla buraya geldi takımın en dikkat çeken ismi elemelerde iki gol atan AZ Alkmaar'lı Tankovic

B GRUBU


PORTEKİZ

Turnuvanın en potansiyelli kadrolarından birine sahip olan Portekiz eleme gruplarını maç kaybetmeden tamamladı 10 maçta 8 galibiyet alırken iki kez berabere kaldılar.

Teknik Direktörlüğünü 2010 yılından beri Rui Jorge'nin yaptığı takımda bir çok önemli isim var.

Renato Sanches,Bruma,Goncalo Guedes,Ruben Neves ve Cancelo bunlardan yalnızca bir turnuvanın favorilerinden olan ekip takım içi dağılımı iyi yapar ve organizasyon sorunu yaşamazsa kupaya uzanabilir.


İSPANYA

Eleme grubunu 2.sırada bitirip play-off'ta Avusturya'yı eleyen ekip turnuvanın favori ülkelerinden kadrosunda Bellerin,Asensio,Saul,İniaki Williams gibi yıldız olma yolunda emin adımlarla ilerleyen isimler var

Teknik direktörlüğünü bir dönem Barcelona ve Real Madrid formaları da giymiş olan Celades yapıyor Portekiz'le beraber grubun en güçlü ilk iki adayı İspanya.


MAKEDONYA

Burada olması en sürpriz olan ekip hiç kuşkusuz Makedonya eleme gruplarında inanılması güç bir şekilde Fransa'yı saf dışı bırakan Balkan temsilcisinin teknik direktörlüğünü Blagoja Milevski yapıyor 46 yaşındaki teknik adam daha önce Makedon liginde Vardar takımını çalıştırmıştı.

Kadrosunda direkt olarak dikkat çekebileceğimiz bir isim olmasa da eleme grubunda 4 gole imza atan Rabotnicki'li Kile Markoski takımın en önemli kozu bulundukları grupta başarılı olmak için şanstan daha fazlasına ihtiyaçları olacak.


SIRBİSTAN

Kupaya play-off oynayarak katılan iki ekipten biri olan Sırbistan'ın teknik direktörlüğünü Nenad Lalatovic yapıyor.

Eleme grubunu İtalya'nın bir puan gerisinde ikinci sırada tamamlayan ekip play-offta ilk maçı 1-0 kaybetmesine rağmen ikinci maçta Norveç'i 2-0 la geçerek kupaya katılım hakkı elde etti.

Kadrosunda Liverpool'dan Marko Grujic Benfica'dan Andrija Zivkovic ve Frankfurt'tan Gacinovic gibi isimleri barındıran ekip en iyi 3.cü olmak için önemli bir avantaja sahip.



C GRUBU


ÇEK CUMHURİYETİ

Eleme grubunda alt yaş kategorilerinde son yıllarda dikkat çekici bir atılıma imza atan Belçika'yı saf dışı bırakan ekibini teknik direktörlüğünü Vitezslav Lavicka yapıyor.

Vaclav Cerny ve Patrick Schick gibi iki süper yıldız adayını barındıran ekibin takım oyununu da çok çok iyi sergilediğini belirtmekte fayda var bulundukları gruptaki açılış maçında Almanya'da alacakları puanlar şanslarını tayin edecektir.


ALMANYA

Altyapı denince akla gelen ülkelerin başında gelen Almanya eleme grubunu 10 da 10 yaparak tamamladı tek tek sayma ihtiyacı duymasak da kısaca değinecek olursak Selke,Dahoud,Gnabry ve Türk asıllı oyuncu Levin Öztunalı takımın önemli isimleri

Geçtiğimiz turnuvada yarı finalde Portekizden 5 gol yiyen Almanlar buraya rövanşı almaya geldiler diyebiliriz takımın teknik direktörlüğünü bir sezon ülkemizde Beşiktaş forması da giyen Stefan Kuntz yapıyor.


DANİMARKA

Eleme grubunu olası 30 puanın 28 ini toplayarak tamamlayan ekip 10 maçta yalnızca 3 gol yedi oldukça kollektif bir takım olan Danimarka'nın teknik direktörlüğünü Niels Frederiksen yapıyor.

Kadroda en dikkat çeken oyuncu elemelerin en golcü ismi Nordsjaeland'lı İngvartsen 21 yaşındaki oyuncu forma giydiği 6 maçta 8 gole imza attı.


İTALYA

Her turnuvada ayrı bir sempati beslediğim takım olan İtalya'nın teknik direktörlüğünü Serie A'nın en çok forma giyen isimlerinden olan Luigi Di Biagio yapıyor.

Eleme gruplarında yalnızca 3 gol yiyen ekip 27 puan toplayıp turnuva biletini aldı.

Kalede Donnarumma savunmada Rugani-Caldara Orta Sahada Gagliardini,Locatelli,Benassi ve Forvette Berrardi,Bernardeschi,Petagna,Chiesa dikkat çeken isimler.



Transfer Markt verilerine göre turnuvanın en değerli 11'i

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Don't Miss
© all rights reserved
Designed by DastgeerTech