NAZİLLİ BELEDİYESPOR 2016-17

NAZİLLİ BELEDİYESPOR 2016/2017 SEZONU

Nazilli Belediyespor'da bu sezon aslında  Nazilli Belediyespor'un son 10 yıllık bir özeti gibi oldu diyebiliriz. Sezon başı 10-15 transfer, sezon sonu için şampiyonluk söylemleri, sezon ortasında hoca değişimi, sezon ortasında gelen kadrodışı haberleri, gelen hocanın devre arasında yaptırdığı transferler, transferlerin boşa çıkması, bari gençleri kazanalım sözleri ve 5.-10. sırada sezonu kapama.
Sezona Cüneyt Biçer yönetiminde başlayan Nazilli Belediyespor yaptığı transferlerle sezona bomba gibi girmeyi düşünüyordu.Hatta başkan Alıcık'ın tabiriyle “Rüya Takım” olarak direkt şampiyonluk adayıyız demesiyle taraftarları umutlandırmıştı. Sivas Belediyespor'un en golcü 3 oyuncusunu alan Nazilli Belediyespor gol sorununu hallettim diye bakarken oyuncuların formsuz olması hocayla sorunlar yaşaması nedeniyle sezona çok kötü başladı.  Hem bu sezon hem de önceki sezonda da kaleyi koruyan Metin Uçar yine birçok taraftardan geçer not alamadı. Çünkü Nazilli Belediyespor iyi oynadığı maçlarda rakibin çok az gelip Metin'i uzaktan avlaması taraftarın tepkisini çekmişti. Tabi sorun sadece kalede ve hücumda değildi elbet. Orta sahada üretken oyuncu sorununu çözemeyen takım topu ileri taşımada çok zorlandı. Gol yollarında sorun çeken naznaz bir de Ahmet Kazım Erten gelene kadar kolay gol yeme sorunu yaşayınca sezon başındaki hedeften oldukça uzaklaştı. Ahmet Kazım hoca gelince iyi bir sinerji yakaladı ve kolay gol yeme sorununu çözdükten sonra devre arasında Beşiktaş altyapısında da yetişen Furkan Yaman, Fenerbahçe altyapısında yetişen Semih Ergül çok büyük umutlarla alındı. Her gelen forvete yeni Muğdat olacak mı acaba gözüyle bakıldı. Devre arasında gelen Furkan Yaman sezonu bitiremeden gönderildi. 3.ligden alınan Abdülkadir Kaplan iyi bir çıkış sergiledi ve gelecek sene için takımın gol yollarında sorun yaşamasını çözecek gibi gözüküyor. Nazilli Belediyespor'un hedeflerine ulaşamamasındaki en büyük sorunun deplasman galibiyeti alamamasına bağlıyorum çünkü toplam 4 galibiyet alabildi. Bu galibiyetlerin ikisi son iki maçta geldi yani çoğu takım sezonu kapattıktan sonra. Sezonun en büyük kazancı şüphesiz Mert Çapar oldu. 19 yaşındaki kanat oyuncusu ligde özellikle ikinci yarıda süre almaya başladıktan sonra 5 gol kaydetti. Süper ligden bazı takımlar da oyuncuyu izlemeye aldı. Mert Çapar'ın iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. 
2016/2017 sezonunda başkan değişti, Teknik direktör değişti, Sezon içinde kadrodışılar oldu ama Nazilli Belediyespor bu olanlara rağmen ligi 6.sırada kapatmayı bildi. Gelecek sezon özellikle Haluk Alıcık’ın desteğiyle ve Fatih Akyel’in önderliğinde nokta transferler yapılırsa Nazilli Belediyespor'un yine üst sıralarda yer alacağını hatta özlenen şampiyonluğa ulaşabileceğini düşünüyorum.
                                                                                                                       
                                                                                                                          KORAY AŞAN

Yorumlar

Daha yeni Daha eski